Достапни линкови

Продолжува посетата на Жбогар на Македонија


Самуел Жбогар
Министерот за надворешни работи на Словенија Самуел Жбогар се наоѓа во посета на Македонија. Предвидено е денеска тој да се сретне со својот домаќин, шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски, а ќе биде примен и од претседателот Ѓорге Иванов. Вчера Жбогар имаше средби со лидерите на ДУИ и на СДСМ Али Ахмети и Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG