Достапни линкови

Барселона и Шахтјор во четвртфиналето


Лионел Меси стрелец на два гола
Фудбалерите на Барселона и на Шахтјор се првите четвртфиналисти на Лигата на шампионите. Синоќа Барселона дома го совлада Арсенал со 3-1, а во Доњецк домаќините и во реваншот беа подобри од Рома, победувајќи со 3-0. Вечер во двата осминафинални натпревара се среќаваат Шалке- Валенсија и Тотенхем- Милан.
XS
SM
MD
LG