Достапни линкови

Времето денеска сончево и малку потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер од северен правец, особено претпладне.
Утринската температура се движи од минус 11 до три, а дневната ќе биде од еден до седум степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се спушти до минус пет, а дневната ќе достигне до четири степени.
XS
SM
MD
LG