Достапни линкови

САД загрижени за Босна и Херцеговина


Филип Кроули
Соединетите американски држави денеска изразија длабока загриженост за петмесечниот политички застој во Босна и Херцеговина поради интеретнички поделби. Портпаролот на Стејт-департментот Филип Кроули рече дека застојот „ја спречува Босна и Херцеговина во разгледување на итни домашни прашања како и во спроведувањето на реформите потребни за европска и евроатланска интеграција“.
XS
SM
MD
LG