Достапни линкови

Претседателот на Грузија ќе го посети Вашингтон


Михаил Сакашвили
Претседателот на Грузија Михаил Сакашвили ќе отпатува на официјална посета на Соединетите американски држави. Како што информираа од неговиот кабинет, посетата ќе трае седум дена а ќе започне во вторник идната недела. Сакашвили ќе ги посети Њујорк и Мајами каде ќе го промовира туризмот во Грузија, по што во Вашингтон ќе се сретне со менаџерскиот директор на Меѓународниот монетарен фонд на разговори за економски прашања.
XS
SM
MD
LG