Достапни линкови

Ахмети: Пописот ќе се одложи


Али Ахмети, претседател на ДУИ
Пописот ќе се одложи имајќи ги предвид последните случувања во државата. Нас не ни е важно дали ќе се одржи во септември или октомври, но важно е тој да биде по предвремените парламентарни избори, рече денеска лидерот на владеачката ДУИ Али Ахмети. Toj денеска се сретна со министерот за надворешни работи на Словенија Самуел Жбогар, и рече дека шефот на словенечката дипломатија искажал подготвеност да и помогне на Македонија во евроатланските процеси.
XS
SM
MD
LG