Достапни линкови

Владата ги донесе измените на Изборниот законик


Гордана Јанкуловска
Владата на последната седница ги донесе измените и дополнувањата на Изборниот законик во кои што се вградени препораките на ОБСЕ и ОДИХР, соопшти попладнево на прес-конференција министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Тие се однесуваат пред се на регулирањето на гласањето на дијаспората. Според министерката, со изменетиот Изборниот законик на опозициската СДСМ и` се даваат најдобри услови за избори од сите досега што ги имала некоја опозициска партија.
XS
SM
MD
LG