Достапни линкови

Зголемен бројот на загинати во Пакистан


од местото на експлозиите
Бројот на загинати во експлозијата на бензинска пумпа во Пакистан се искачи на 23 лица, додека 116 се повредени, соопштија од полицијата. Детонацијата ги запалила цистерните со бензин што предизвикало посилна експлозија која уништила повеќе автомобили и оштетила неколку околни згради. Медиумите јавуваат дека експлозијата се случила во близина на зградата на пакистанската разузнавачка служба во провинцијата Пунјаб во источниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG