Достапни линкови

Суспендирано судењето на екс-претседателот на Франција


Жак Ширак
Францускиот суд денеска го суспендираше судењето на поранешниот француски претседател Жак Ширак, кој се соочува со обвиненија за корупција. Судскиот процес против 78 годишниот поранешен лидер се одлага за во Јуни. Обвиненијата датираат пред 1995 година, кога Ширак беше градоначалник на Париз.
XS
SM
MD
LG