Достапни линкови

Јавното обвинителство достави барање за истрага на случајот „Скопско Кале“


Од инцидентот на Кале
Основното јавно обвинителство достави барање за истражна постапка до Кривичниот суд за случувањата на скопското Кале. Се бара истрагата да се води против дванаесетмина осомничени за немирите на тврдината, кои настанаа поради изградбата на музеј црква.
XS
SM
MD
LG