Достапни линкови

Бајден во Финска на пат за Русија и Молдова


Американскиот потпретседател Џо Бајден
Американскиот потпретседател Џо Бајден со денешната посета на Хелсинки ја почнува европската турнеја во чии рамки ќе престојува уште во Русија и во Молдова. Соопштено е дека тој со домаќините во Москва ќе разговара за соработката во ракетната одбрана, како и за напорите на Русија да стане членка на Светската трговска организација.
XS
SM
MD
LG