Достапни линкови

Потпретседателот на ЕБОР во посета на Македонија


Потпретседателот на Европската банка за обнова и развој Јан Фишер од денеска е во три дневна посета на Македонија, каде ќе се сретне со членови на владата, цивилното општество, бизнис заедницата и дипломатскиот кор. Фишер ќе оствари средба и со премиерот Никола Груевски и претседателот Ѓорѓе Иванов со кои ќе разговара за скорешните случувања и развојот на состојбите во Макеоднија.
XS
SM
MD
LG