Достапни линкови

Жбогар на средба со Ахмети и Црвенковски


Словенечкиот министер за надворешни работи Семуел Жбогар
Словенечкиот министер за надворешни работи Семуел Жбогар кој е во три дневна посета на Македонија денеска ќе се сретне со лидерот на ДУИ Али Ахмети и со претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски. Жбогар ќе разговара и со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Никола Груевски. Се очекува на средбите да стане збор за билатералните односи, евроинтеграцијата на Македонија, како и за ситуацијата во регионот.
XS
SM
MD
LG