Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и ветровито со северен ветер особено претпладне, а провејување на снег е можно во планинските делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од минус шест до три степени. Во Скопје преку денот ќе биде сончево со умерена облачност и студено со засилен северен ветер, особено во претпладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе достигне до нула степени.
XS
SM
MD
LG