Достапни линкови

САД и НАТО разгледуваат можности за воена интервенција во Либија


Американскиот претседател Барак Обама денеска рече дека САД и сојузниците од НАТО се уште ги разгледуваат можностите за воена интервенција во Либија, како одговор на насилството врз цивилите во земјата. Обама ја даде изјавата по средбата со премиерот на Австралија Џулиа Гилард која е во посета на Вашингтон. Либијскиот лидер Муамер Гадафи и неговиот потесен круг на соработници ќе се сметаат за одговорни за насилството врз народот, додаде американскиот претседател.
XS
SM
MD
LG