Достапни линкови

Американскиот потпретседател пристигна во Финска


Бајден денеска на аеродромот во Хелсинки, Финска
Американскиот потпретседател Џо Бајден пристигна во Финска, на првиот ден од тридневната тура на Европа, во која е предвидена и официјална посета на Русија. Подоцна неделава Бајден би требало да се сретне со руски државни службеници на разговори во врска со „ресетирањето“ на американско-руските односи. Потпретседателорт исто така ќе ја посети Молдавија, каде ќе понуди американска подршка во спроведувањето на демонратски реформи.
XS
SM
MD
LG