Достапни линкови

Нова влада во Тунис, трета по ред годинава


од неодамнешните немири во Тунис
Премиерот на Тунис денеска назначи нова влада, трета привремена администрација по соборувањето на авторитарниот лидер Зине Ал Алиабидин Бен Али во јануари годинава. Министрите од повеќето клучни ресори од претходниот владин состав останаа на функциите и во новиот состав, додека четворицата нивни колеги кои минатата недела си поднесоа оставка беа заменети.
XS
SM
MD
LG