Достапни линкови

СДСМ нема да признае избор на претседател на ДИК во нивно отсуство


Macedonia - Logos of the Macedonian parties VMRO-DPMNE and SDSM - 22Jun2010
Секој евентуален избор на претседател на ДИК, вклучително претседател и член во Собраниската комисија за прочистување на избирачкиот список врз основа на слободните проценки на Никола Груевски и ВМРО - ДПМНЕ, и без присуство на СДСМ, ќе нема никаков легитимитет, изјави денеска пратеникот на најголемата опозицисла партија Јани Макрадули. Според него, за СДСМ одржувањето на слободни, фер и демократски предвремени избори е приоритет.
XS
SM
MD
LG