Достапни линкови

Ештон: дијалогот меѓу Србија и Косово е важен за европските перспективи


Кетрин Ештон
Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика Кeтрин Ештон вели дека почнувањето дијалог меѓу Белград и Приштина ќе ги засили европските перспективи на Србија и Косово. Дијалогот е еден од основните приоритети бидејќи за Унијата е важно да ги исполни до крај европските перспективи на Балканот, рече Ештон за весникот „Коха диторе“.
XS
SM
MD
LG