Достапни линкови

Тибет ќе биде затворен за странски туристи


Од протестите во 2008 година
Кинеските туристички агенции потврдија дека властите го затвориле регионот на Тибет за странски туристи пред почетокот на насилните анти-владини бунтови. Регионот ќе биде затворен за туристи во Март, потврдија агентите за патување за медиумите. Во 2008 година за време на протестите во градот Ласа странците повеќе од една година не смееа да патуваат во областа на Хималаите.
XS
SM
MD
LG