Достапни линкови

Спектакуларен хакерски напад врз Министерството за финансии во Франција


Францускиот министер за буџет изјави дека хакери се инфилтрирале во владините компјутери во потрага по информации за француското преседавање со Групата 20 водечки економии.
Франсоа Барон изјави дека е рано да се шпекулира кој стои зад овој, како што го нарече „спектакуларен напад“ врз серверот и е-маилите на Министерството за финансии.
Според магазинот Пари – Мач, нападот бил извршуван од интернет адреси од Кина и почнал во Декември минатата година.
XS
SM
MD
LG