Достапни линкови

Хрватите протестираат прoтив Владата на Косор


Протести во Загреб, 02.03.2011
Синоќешниот антивладин протест во Загреб на кој присуствуваа неколку илјади луѓе , заврши без поголеми инциденти.Полицијата спречи демонстранти да заземат една од зградите на владата во центарот на градот. За време на протестот кој траеше 4 часа, демонстрантите протестираа и пред седиштето на владеачакта ХДЗ, и пред хрватската радио телевизија.
Луѓето кои протестират бараат да си оди владата на Јадранка Косор, и да се распишат вонредни парламентарни избори
XS
SM
MD
LG