Достапни линкови

Реконструкција на Владата во Србија


Реконструираната Влада на Србија ќе има 21 член и 17 министерства. Предлог Законот за министерства и за измени и дополнувања на Законот за влада ќе се најде денеска пред Собранието на Србија.
XS
SM
MD
LG