Достапни линкови

Бајден на европска турнеја


Џо Бајден
Американскиот заменик-претседател Џо Бајден е на европска турнеја. Првата станица му е Хелсинки, каде со финските власти ќе разговара за бројни прашања. Оваа недела ќе ја посети и Москава, во обиди за ресетирање на американско-рускитеодноси, на таа тема Бајден ќе одржи и предавања на Московскиот државен универзитет. Бајден ќе ја посети и Молдавија, за да ја пренесе подршката што САД ја даваат за демократските и економските реформи во земјата.
XS
SM
MD
LG