Достапни линкови

Бомбашки напад во Басра, најмалку 6 мртви


Демонстраци во Басра
Најмалку шест луѓе се убиени а 12 повредени во бомбашки напад во јужниот ирачки град Басра, соопштуваат тамошните власти. Бомбата која била наменета за патрола на американската армија, завршила во еден автобус. Во северниот курдски регион, пак била ограбена една радио станица,затоа што медиумот известувал за последните анти-владини протести.
XS
SM
MD
LG