Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со појава од снег


Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од снег. Ќе дува силен северен ветер кој ќе достигне брзина и до 100 километри на час. Минималните температури се движат од минус шест до нула, а дневните од минус пет до два степена. Во Скопје утринската температура се спушти до минус три, а дневната ќе достигне до минус еден степен.
XS
SM
MD
LG