Достапни линкови

Назначени нови министри во Египет


дел од поранешните министри се во притвор и чекаат судење
Во Египет денеска беа именувани нови министри за ресорите правда, внатрешни и надворешни работи, со цел смена на гарнитурата на поранешниот претседател Хосни Мубарак. Поранешниот лидер се повлече од функцијата на 11 февруари поради протестите во земјата.
XS
SM
MD
LG