Достапни линкови

Протести во Бахраин


од протестите во градот Мана во февруари годинава
Илјадници демонстранти се собраа денеска пред канцеларијата на премиерот во Мана, извикувајки слогани против владата на Бахраин. Земјата во која се наоѓа петтата флота на Соединетите американски држави е потресена од демонстрации со барања за политички реформи од средината на февруари годинава. Островот во Персискиот залив е под власт на Сунити, додека шиитското мнозинство ги поттикнува протестите.
XS
SM
MD
LG