Достапни линкови

САД препорачува да не се патува во Јемен


Анти-владини протести во Јемен
Жителите на Соединетите американски држави треба да избегнуваат патувања во Јемен, а оние кои веќе се таму треба да размислуваат за заминување, препорача денеска американската влада. Стејт департментот соопшти дека безбедносниот ризик „е екстрено висок поради терористички активности и граѓански немири“. Предупредувањето на САД следи еден ден по речиси исто предупредување од британската влада.
XS
SM
MD
LG