Достапни линкови

Британија преговара за ослободување на заробените војници во Либија


Бунтовници во Либија се подготвуваат за одбрана од воздушен напад

Британските власти преговараат за ослободување на заробените војници од Либија, јавија новинските агенции. „Ројтерс“ повикувајки се на извори во организација за човекови права, јави дека анти-владините бунтовници во Либија заробиле британски војници кои придружувале дипломат низ земјата. За сега не е јасно дали бунтовниците ги заробиле само војниците или во заробништво се држат и членовите на дипломатската екипа. Активист во организацијата „Солидарност за човекови права“ за медиумите потврди дека британските власти преговараат со бунтовниците за ослободување на заробениците.

XS
SM
MD
LG