Достапни линкови

Зголемена капитацијата за македонските лекари


Ургентниот центар во Скопје
Капитацијата за матичните лекари од овој месец се зголемува пет денари и наместо 45, повторно ќе изнесува 50 денари за пациент, соопшти денеска министерот за здравство Бујар Османи по работната средба со Здружението на приватни лекари на Република Македонија.
„Проценката е дека за матичните лекари ова значи зголемување меѓу 10.000 до 15.000 денари месечно“ рече Османи.
XS
SM
MD
LG