Достапни линкови

Протест на клубот на жени на СДСМ


од ланските протести на СДСМ
Клубот на жени на опозициската СДСМ денеска организира протест по повод сто годишнината од Осми март – денот на жената. Како што соопштија од партијата, клубот годинава 8-ми март го посветува на жените во притвор, преку изразување на протест против злоупотреба на законот и арбитрaрното ставање во притвор на болни жени и мајки на мали деца.
XS
SM
MD
LG