Достапни линкови

Втор ден од конгресот на ВМРО - ДПМНЕ во Битола


Никола Груевски
Реизбор на Никола Груевски за лидер на владеачката партија ВМРО – ДПМНЕ се предвидува на денешниот втор ден на конгресот на партијата во Битола, јавија новинските агенции. На првиот ден од конгресот актуелниот премиер пред 617 присутни делегати и 250 годти повторно го повика лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски на избори, изразувајки увереност дека без разлика кога граѓаните на Македонија ќе гласаат, владеачката партија ќе го освои мнозинството гласови.
XS
SM
MD
LG