Достапни линкови

Почина позната руска активистка


Галина Коженикова
Галина Коженикова, една од најпознатите руски активистки против расизам, почина од тешка болест на 36 годишна возраст, јави рускиот сервис на Радио Слободна Европа. Коженикова беше заменик директор на организацијата СОВА, непрофитна група во Москва, позната по собирање на најрелијабилните статистички податоци за расистички мотивирани убиства и напади.
XS
SM
MD
LG