Достапни линкови

Британското МНР не потврди дали нивни војници се заробени во Либија


Либија - вчера
Британското Министерство за одбрана не ги демантира нити пак ги потврдува информациите дека припадници на британските специјални сили се заробени од страна на бунтовниците во Либија. Бо британскиот „Сандеј Тајмс“ пишува дека војниците придружувале млад дипломат низ териториите кои се под власт на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG