Достапни линкови

Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во Битола


Денеска и утре во Битоа се одржува 14-от Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ. Се очекува околу 600 делегати да го реизберат Никола Груевски за лидер на партијата и во наредните 4 години.
XS
SM
MD
LG