Достапни линкови

Протестите на Блискиот Исток донесоа само хаос, оценуваат кинеските весници


Кинеските државни весници денеска ги критикуваат протестите на Блискиот Исток, оценувајки дека донесоа само хаос и мизерија за нивните граѓани. Според Бејџинг Дејли, анти-владините движења биле организирани од мала група луѓе преку интернет, а според истите извори, такво нешто не може да се случи во Кина. Државните весници во Кина ги презентираат всушност ставовите и мислењата на владејачката Комунистичка Партија.
XS
SM
MD
LG