Достапни линкови

Нови анти-владини демонстрации во Загреб


Неколку ијлади луѓе синоќа протестираа во Загреб, барајки оставка од владата на премиерката Јадранка Косор. Демонстрантите се прошетаа низ улиците на Згареб, задржувајки се пред повеќе институции, изјвикувајки анти-владини слогани. На крајот од демонстрациите дошло и до судир меѓу помала група демонстранти со полицијата.
XS
SM
MD
LG