Достапни линкови

НАТО војник загина во Авганистан


Еден војник на НАТО загинал од експлозија на бомба во јужен Авганистан, соопшти претставник на Алијансата во Кабул. Од почетокот на годинава, досега во Авганистан загинале 70 припадници на НАТО.
XS
SM
MD
LG