Достапни линкови

Претседателот на Јемен го отфрли планот на опозицијата.


Претседателот на Јемен Салех
Претседателот на Јемен Али Абдула Салех денеска го одби планот на опозицијата за да ја трансферира власта до крајот на 2011 година.
Во Сана денеска се одржаа големи анти владини протести.
На нив веќе подолго време се бараат политички и сицијални реформи.
XS
SM
MD
LG