Достапни линкови

Ирак: разбиени протестите во Басра


Ирачките безбедносни сили употребиле водени топови и палки за разбивање на денешните демонстрации во Басра. Има извештаи дека притоа биле претепани и неколкумина новинари. Во повеќе градови во Ирак илјадници граѓани денеска протестираа против корупцијата и невработеноста во земјата.
XS
SM
MD
LG