Достапни линкови

Силите на Гадафи се готват за анти - владините протести во Триполи


Бунтовници во Ајдабиа
Силите лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи поставуваат контролни пунктови околу главниот град Триполи пред денешните планирани анти владини протести. На новинарите денеска им е забрането да ги напуштаат хотелите.
Минатиот петок демонстрантите беа нападнати од милтантите на Гадафи. Интернетот во Триполи и Бенгази, кој е целосно запрен, а се јавува дека владините сили започнале воздушен напад против бунтовниците во Ајдабиа.
XS
SM
MD
LG