Достапни линкови

Пакистан - погреб на убиениот министер Шахбаз Бати


Христијани со постер на убиениот министер Бати
Полицијата ги блокира возилата околу црквата во Исламабад каде ќе биде одржан погребот на министерот Шахбаз Бати.
Тој беше министер за малцински прашања и единствен христијанин во владата на Пакистан и беше убиен од исламски екстремисти.
На погребот е најавено пристуството на Премиерот Јусуф Раза Гилани.
XS
SM
MD
LG