Достапни линкови

Холандските маринци се уште се заложници во Либија


Либиските власти се уште држат во заложништво тројца холандски маринци. Тие беа киднапирани во неделата од страна на вооружаните приврзаници на Моамер ел Гадафи. Маринците и нивниот хеликоптер биле заробени за време на мисија за евакуација. Холандски претставници се во постојан контакт со либиските власти за да се ослободат заробениците.
XS
SM
MD
LG