Достапни линкови

Јован Дивјак уапсен во Виена


Пензонираниот генерал на армијата на БиХ Јован Дивјак синоќа е уапсен на аеродромот во Виена, јавуваат сараевските медиуми. Дивјак е уапсен по меѓународна потерница која ја издала Србија поради обвинение за воени злосторства во мај 1992 година во Сараево. Амбасадопрот на БиХ во Виена Харис Хрле ја потврдил информацијата за апсењето и изјавил дека амбасадата ќе му ја пружи сета потребна помош на уапсениот, јавува сараевска телевизија.
XS
SM
MD
LG