Достапни линкови

Клинтон: Иранските власти да го вратат ФБИ агентот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека САД добиле информаации дека поранешниот ФБИ агент Роберт Левинсон, кој се водеше за исчезнат во Иран речиси четири години, е жив и се наоѓа во југозападниот дел на Азија. Клинтон ги повика иранските власти , да преземат напори за безбедно враќање на агентот во САД.
XS
SM
MD
LG