Достапни линкови

Обама изрази жалење за загинатите деца во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изрази жалење за 9 -те деца кои загинаа во Авганистан при воздушен напад на коалициската алијанса. Белата Куќа соопшти дека Обама и авганистанскиот претстедател Хамид Карзаи разговарале телефонски за инцидентот и се согласиле дека ваквите инциденти ги загрозиваат заедничките напори против тероризмот и дека САД и Авганистан ќе продолжат да работат заедно.
XS
SM
MD
LG