Достапни линкови

Градоначалникот на Багдад си поднесе оставка


од протестите во Багдад
Градоначалникот на Багдад Сабер Исави денеска си поднесе оставка, по обвинувањата за корупција и протестите низ целата земја преку кои се бараше тој да отстапи од функцијата. Тој е трет градоначалник кон неделава си поднесува оставка по минатонеделниот „ден на бесот“, кога загинаа осумнаесетмина демонстранти а 140 лица беа повредени. Во Ирак за утре се закажани нови протести.
XS
SM
MD
LG