Достапни линкови

Почеток на предизборната кампања во Казакстан


Актуелниот претседател Нурсултан Назарбаев
Денеска во Казакстан почна предизборната кампања за претседателските избори во земјата. Актуелниот шеф на државата Нурсултан Назарбаев на трети април ќе се натпреварува со уште тројца кандидати кои се чини малку и се познати на казакстанската јавност. Лидерите на најголемите опозициски партии ги бојкотираат изборите, за кои тврдат дека ќе бидат наместени.
XS
SM
MD
LG