Достапни линкови

Екс - премиерот на Ирак одбил место во новата влада


поранешниот ирачки премиер Ијад Алави
Поранешниот премиер на Ирак изјави дека одбил понуда за работа во новата влада на земјата. Не станува збор за бегање – едноставно ја одбив понудата, рече на денешната прес конференција екс-премиерот Ијад Алави. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ јави дека неговата одлука може да придонесе кон понатамошно маргинализирање на сунитите во новиот владин состав.
XS
SM
MD
LG